خانه / پیشینه پژوهشی / پروژه رفتار کاربران در کتابخانه‌های شهری نروژ (۲۰۰۸) * اولین امتیاز را ثبت کن

پروژه رفتار کاربران در کتابخانه‌های شهری نروژ (۲۰۰۸)

کتابخانه‌ها، هر جا که مردم هستند

 از کتابخانه‌های جدید چه می‌خواهیم؟ کتابخانه‌ها در جامعه دانش‌محور امروز چه نیازهایی را برطرف می‌کنند؟ کتابخانه‌ها چگونه می‌توانند به کاربرانی که عادت‌هایشان در حال تغییر است خدمات رضایت‌بخش ارائه کنند و در همان حال بلندپروازانه به دنبال تحقق دسترسی به تمام بخش‌های مردم باشند؟

در سال‌های اخیر در کشورهای شمال اروپا اغلب درباره نقش اجتماعی کتابخانه و تقاضاهای احتمالی جامعه جدید دانش‌محور که اکنون در حال رشد و توسعه است بحث شده است. نظام کتابخانه با چالش محیط اطلاعاتی و رسانه‌های جدید مواجه است. در عین حال باید تغییرات عمیق در فرایندهای یادگیری را هم در مدارس و آموزش عالی، و هم در کسب‌وکار و صنعت هضم کنیم. این تحولات فرصتی برای تجدید ساختار نظام کتابخانه عمومی است.

کتابخانه‌ها فشار قابل‌توجهی را برای تغییر از دنیای بیرون تجربه می‌کنند و در حال حاضر آمادگی خود را برای تفکر جدید نشان می‌دهند. پروژه‌های بزرگ و کوچک دیجیتال و تمایل به ارایه خدمات مرجع دیجیتال ـ به جای خدمات سنتی ـ نشان‌دهنده این آمادگی است. برای دستیابی به ارتباط نزدیک با کاربران کتابخانه‌ها گام‌هایی مانند گسترش خدمات مبتنی بر اینترنت و جستجوی اطلاعات و فراهم آوردن خدمات کتابخانه‌ای برای همه ساکنان در جامعه محلی برداشته شده است. فعالیت‌های کتابخانه همواره بر مبنای همکاری میان شبکه‌ای از عوامل داخل کتابخانه و خارج از آن بوده‌اند.

 

رفتار کاربر در کتابخانه

بدون در نظر گرفتن آنچه که در حال حاضر برای کاربران کتابخانه (چه در داخل کتابخانه و چه خارج از آن) اتفاق می‌افتد، نمی‌توان گفت کتابخانه‌های آینده چه می‌توانند و چه باید باشند. ماهیت تقاضا برای خدمات کتابخانه‌ای در جامعه محلی امروز چیست و چه نوع تقاضایی می‌توانیم ایجاد کنیم؟

پیمایش‌هایی برای تعیین نحوه استفاده از کتابخانه‌ها انجام شده است و تا تعیین کند الگوهای استفاده در کتابخانه چقدر با استفاده کاربران در زمینه‌های دیگر متفاوت است. آیا کتاب‌های امانت گرفته شده از کتابخانه‌ها عمدتاً عناوینی متفاوت از کتاب‌های پرفروش کتابفروشی‌ها دارند؟ کتابخانه به عنوان محل ملاقات اجتماعی چطور عمل می‌کند؟ کاربران عمومی کتابخانه‌ها با افرادی که به دیگر رشته‌های فرهنگی و دانش علاقه دارند چه تفاوت‌هایی دارند؟ آیا کسانی که اغلب از کتابخانه‌ها بازدید می‌کنند همان افرادی هستند که از امکانات ورزشی، کافی‌نت‌ها، پارک‌ها و سینما استفاده می‌کنند؟ یا مشخصات این کاربران کاملاً متفاوت است؟

هدف پروژه «رفتار کاربران در کتابخانه‌های شهری نروژ» شناسایی این بود که دقیقاً چه کسانی به کتابخانه‌ها مراجعه می‌کنند، دنبال چه هستند و چگونه از خدمات موجود استفاده می‌کنند. هدف فراتر از آمار و نظرسنجی‌های استاندارد از کاربران و در واقع دستیابی به بینش دقیق‌تری نسبت به ماهیت واقعی استفاده از کتابخانه بود. تنها ۴۶% از بازدیدکنندگان کتاب امانت گرفتند. پس بقیه چه می‌کردند؟ چرا مدت زیادی را در کتابخانه گذراندند؟ مطالعه‌ای درباره کتابخانه به عنوان عرصه یادگیری و به عنوان محل ملاقات که امکان تماس مستقیم با دیگران را فراهم می‌کرد انجام شد. نتایج نشان داد که تفاوت در جانمایی داخلی، وضعیت فیزیکی کتابخانه در شهر و تغییر در نوع کتاب‌ها یا مجلات امانت گرفته‌ شده به الگوهای متفاوت استفاده منجر شده است.

  کتاب «Nordic Public Libraries 2.0» صفحه ۸۰

 

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

بازاریابی کتابخانه‌های عمومی

مخاطبان بالقوه کتابخانه‌ها، اغلب فاقد اطلاعات کافی در مورد مجموعه خدمات وامکاناتی هستند که کتابخانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.