خانه / پیشینه پژوهشی / به ما یادآوری کنید که کنارمان هستید: نتیجه پروژه شکار غیرکاربران کتابخانه عمومی استاوانگر * اولین امتیاز را ثبت کن

به ما یادآوری کنید که کنارمان هستید: نتیجه پروژه شکار غیرکاربران کتابخانه عمومی استاوانگر

کتابخانه‌ها نگران هستند که مردم کلاً از آنچه کتابخانه عمومی مدرن ارائه می‌دهند بی‌خبر باشند، و از این رو کاملاً درک کرده‌اند که نیازمند تبلیغات بهتر هستند.

«شکار غیرکاربران» نام مناسبی برای پروژه‌ای بود که کتابخانه عمومی استاوانگر طراحی کرد. هدف این پروژه درک این بود که چرا گروه‌های مشخصی از مردم از کتابخانه‌ها استفاده نمی‌کنند. ما اطلاعات زیادی در مورد افرادی داریم که به طور منظم به کتابخانه مراجعه می‌کنند، اما در مورد دیگران چطور؟ چرا آنها از کتابخانه دوری می‌کنند؟ برای تغییر عادت‌های آن‌ها در این زمینه باید چه کرد؟ این پروژه برای ایجاد ارتباط با شرکای آینده در جامعه محلی و گسترش تبلیغات در مورد خدمات عالی کتابخانه آغاز شد. استدلال اصلی غیرکاربران برای عدم استفاده از کتابخانه این بود که به سادگی وجود کتابخانه را فراموش کرده بودند.

پیام این بود که «اگر فقط به ما یادآوری کنید که کنارمان هستید، از کتابخانه‌ها بیشتر استفاده خواهیم کرد». اکنون مدیر پروژه جزو کارکنان دائمی کتابخانه استاوانگر است و تلاش می‌کند کتابخانه را در ذهن مردم نگه دارد.

 کتاب «Nordic Public Libraries 2.0» صفحه ۸۰ و ۸۱

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید

همچنین ببینید

نزدیک‌تر شدن به مخاطبان کتابخانه: رشد سریع کتابخانه‌های جایگزین در یوگیاکارتای اندونزی

در کشورهای در حال توسعه، ادبیات کودکان و کتابخانه‌های آن‌ها غالباً مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.